неділя, 19 лютого 2017 р.

Музика весни

Тема уроку: Музика весни
Мета уроку:
Навчальна: учити учнів визначати засоби виразності пісень – веснянок; відчуати музично – емоційний змість пісень;засвоювати з ними поняття «Весняка»
Розвивальна : розвивати музично – слухові уявлення в процесі сприйняття, иконання.
Виховна: виховувати любов до весняної природи, української народної пісні – веснянки.
Музичний матеріал: українські народні пісні(«Вийди, вийди сонечко», «Щебетала пташечка») веснянка «Подоляночка», твір Є.Гріга «На весні», звуки природи.
Технічне забезпечення: ноутбук, мультимедійна дошка, проектор.
Обладнання: музичний інструмент.
Хід уроку
1.                Організаційний момент.
Діти заходять до класу під музику
Музичне вітання:
Нотка на бурульку сіла,
Це весна вже прилетіла,
Привітаємо всі щиро,
А весні всміхнемось мило.
«Добрий день, діти!»(вчитель)
«Добрий день!» (діти)
2.                Мотиваційна навчальна діяльність
2.1.             Повідомлення теми уроку.
Тане сніг і небо плаче,
Промінь по гіллячкам скаче
Кішкам стало не до сну,
Ми встрічаємо весну.
Чаріна весна крокує по землі. Усе прокидається від зимового сну. У повітрі пахне весною, радістю і ще чимось таким дивовижно ніжним і надзвичайним, що хочеться на вулицю, на природу.
І серце стрибає, від радості, від щастя, бо все в природі оживає, наповнюється життям.
Тема нашого уроку «Музика весни»
Сьогодні на уроці ми з вами поринемо у загадковий весняний світ музики, поспіваємо пісні про весну, послухаємо музичний твір «На весні» та проаналізуємо його.
Ми зробимо все можливе, щоб весна нас почула і завітала до нас у гості.
2.2.             Мотиваційна бесіда
-  Діти, я думаю, що вам цікаво було дізнатися якими піснями зустрічають весну в Україні. Послухаємо звуки природи(включаються звуки природи(щебетання пташок, дзюрчання струмків)) Кожна пора року приносить свої дарунки.
-  Діти, як ви думаєте, що приносить нам весна?  ( тепле сонечко, перші квіти, набухання бруньок,дзюрчання струмків,зацвітання квіточок, пташки повертаються додому)
І відразу хочеться звернутися до поезії:
А в природі вже пахне весною
Аромат той, приємний для всіх,
Білий сніг не лежить вже горою,
А джерельцем співочим пробіг.
Щоб очистити землю й омити,
Та прокласти шляхи до весни, хоч зима й завертає сердито, та весна вже приходить у сни.
Йде весна – королева по світу,
І спіає на всі голоси,
Та заквітчує землю прогріту,
Творить дивні картини весни.
Про есну композитори пишуть музичні твори, поети складають вірші, художники пишуть картини
Кожен народ складає пісні на честь весни, на честь сонечка, яке знову дарує нам своє тепло.
-  Діти, а давайте пригадаємо та виконаємо українську народну пісню «Вийди, вийди сонечко».
3.                Етап засвоєння знань
3.1 Розповідь про природу світу.
Життя навколо нас звучить най різноманітними мелодіями. Природа має безліч звуків. Іх досить багато, адже до природного світу відносяться не тільки шелест дерев, завивання вітру, дзюркотіння струмка, але й люди, тварини, птахи. Наше життя наповнене звуками. Потрапивши до лісу ми чуємо багато голосів різних пташок і ми закохуємося  в їхній спів.
-  Діти, а яких ви знаєте пташок?
Скоро пташки будуть повертатися у рідні, теплі краї. А давйте для них заспіваємо пісеньку «Щебетала пташечка».
3.2. Фізкультхвилинка
(час настав для відпочинку, розпочнем фізкультхвилинку).
Наші дітки засиділись,
Хочеться стрибати,
Трішки  зараз потанцюємо,
І почнем співати
Приспів. Весело рахуємо – раз, два, три.
В казку всі мандруємо – малюнки.
Всі присіли, потім встали,
Всі сьогодні настрій мали.
Права ніжка затанцює,
І долоні угорі,
Ліва ніжка помандрує,
Назад, вперед, туди, сюди.
3.3. Слухання п’єси Є.Гріга « На весні»
- Діти, весна подобається всім. Комусь за те, що холод минає,іншому за те, що землю вкриває різнокольоровими килимами трави і квітів, ще комусь подобаються гаї та діброви, сповнені пташиного щебетання. Норвезький композитор Є.Гріг, свої почуття висловив у п’єсі «На весні».
Послухайте і поміркуйте чи відповідає ця музика вашим уявленням про весняну природу.
3.4. Аналіз прослуханого тору.
- Які образи винесли у вас під час слухання твору Є.Гріг?
- Який настрій створює музика?
- А яку картину ви б намалювали б?
3.5. Розповідь про весняні обряди.
Наші дідусі та бабусі вважали весну початком нового року. Давним давно прийшов цей обряд закликання весни, який супроводжується піснями – веснянками, випікання обрядового печива та зустрічають птахів.
Головний музичний подарунок цієї пори року – веснянки.
-  Діти, а що таке веснянки?
Ми тепер теж з вами зможемо привітати весну, а допоможе нам в цьому українська народна пісня «Подоляночка».
3.6. Демонстрація пісні «Подоляночка»
3.7. Продовження вивчення другого куплету пісні.
3.8. Гра «Подоляночка».
- Діти, а давйте тепер трішечки з вами пофантазуємо. Уявіть собі, що ви знаходитесь на славетному березі нашої річки «Роменка».Гріє тепле сонечко, зеленіє травичка, цвітуть квіточки, жотіють кульбаби, щебечуть пташки.
- А давайте і ми зустрінемо весну на березі «Роменки» з піснею «Подоляночка».  Так як наші бабусі та дідусі зустрічали весну своїми обрядами, закличками. Веснянками так і ми спробуємо зустріти її.
- Діти, так що ж таке веснянка?
- Який настрій виражений в музиці про весну?
- З яким Твором ми сьогодні познайомились?
- Які пісні ми з вами співали?
5. Підбиття підсумків уроку.
У музиці про весну виражений світлий, радісний весняний настрій. Ми сьогодні з вами поринули в прекрасний світ музики.
Цікаво, а чи почула нас весна?
(Включається музика і до залу заходить весна)
Як тепло на вулиці
Як гарно в душі,
Приємно мені
Завітати сюди.
Пісні тут співають.
Веснянки звучать
Пташині трелі лунають
Мене красуню в гості закликають.
Я – весна красна.
Подарунки принесла
Принесла я вам літечко.
Червонії квіточки
А ще хочу пригостити
Вам обрядовим печивом.
На цьому наш урок завершено

Немає коментарів:

Дописати коментар